top of page
Yoga Mat and Straps

Lekce

Jogových lekcí je mnoho, ale jóga je jen jedna. Bez konce, bez cíle.

Podstatou je cesta, na které objevujeme zapomenuté a učíme se.


Každá lekce je jiná, liší se i podáním lektora, který lekce uzpůsobuje lidem a energii v sálu. 

Buďme proto otevřeni všem novým zkušenostem i vjemům...

POWER JÓGA

Lekce, která probouzí sílu v celém těle. Silovější praxe zaměřená na hlubokostabilizační systém, zahřátí a protažení.

HATHA JÓGA

Nejstarší systém jógy, z kterého vychází všechny ostatní druhy jógy. Je pomalejší, ale o to víc prochází do hloubky. Na lekci budujeme sílu a flexibilitu a také přinášíme harmonii do těla a duše.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Pomalá praxe zaměřená na správné provedení a držení těla. Posiluje a zároveň uvolňuje zádové svalstvo. Pravidelná praxe pomáhá předcházet bolestí zad a hlavy. Zlepšíte si držení těla, uvolníte napětí a stres a zbavíte se únavy.

BALANČNÍ JÓGA

Lekce jógy zaměřená na balanční pozice. Cílem je osvojení si umění balancovat, které nás donutí zaměřit se pouze na přítomnost a nic jiného. Proto si zde kromě zpevnění těla posílíte i schopnost koncentrace a Vaše mysl bude mít možnost zrelaxovat. Lekce je určena jak pro začátečníky tak pro pokročilé. 

JIN JÓGA

Lekce jin jógy za doprovodu vonné tyčinky, tibetských mís nebo očistného Palo Santa. Z fyziologického hlediska působí jin jóga na kosti, kloubní pouzdra a fascie. Pomáhá nám lépe zvládat naše reakce na stres a diskomfort a zklidní náš dech. Učí nás respektovat své hranice, nezacházet za ně, ani se vracet zpátky do svého pohodlí. Dostává nás do přítomného okamžiku, kratších meditativních stavů a k naší podstatě

RANNÍ JÓGA NA PROBUZENÍ

Lekce, která probouzí sílu a energii v celém těle. Jógová praxe zaměřená na hlubokostabilizační systém, zahřátí a protažení. 

JIN & JANG JÓGA

Dva protipóly, které se navzájem doplňují - jin představuje chlad, klid, ženskost, pojivové tkáně, klouby, jang naopak teplo, akci, mužskost, svaly a krev.

Střídají se dynamičtější ásany, kde svaly pracují, s ásanami uvolňujícími, relaxačními.

NEDĚLNÍ JÓGA

Silovější praxe v lehčí formě, vedená s důrazem na správné provedení pozic. Je vhodná pro všechny, kteři nechtějí v józe složité pozice, ale chtějí objevovat krásu v jejích základech a jednoduchosti.

JÓGA TĚLA, MYSLI A DUŠE

Hodiny jsou pro všechny, co chtějí navázat spojení se svým tělem, myslí i duší s respektem k vlastním možnostem, bez posuzování. Očekávat můžete plynulý ponor do pozic, někdy i úplné zastavení. Skrze Vaši vnitřní moudrost nahlížet do neviditelných říší léčivých energií. Vnímat sebe sama v procesu zaměřeném na prožitek.

VEČERNÍ JÓGA

Na závěr pracovního dne přináší skrze ásány a práci s dechem  pocit harmonie a navrací  ke schopnosti být v rovnováze. Protahuje svaly a uvolňuje vnitřní napětí.  Je určena pro všechny na jakémkoli stupni zdatnosti a výkonnosti.

JÓGA PROTI STRESU

Lekce, která přes pohyb a vědomé propojení s dechem zmírňuje působení dlouhodobého stresu, podporuje volné proudění energie v těle a uvolňuje napětí. Zaměříme se na rozhýbání kloubů, jemné plynutí v pohybu, protažení a uvolnění svalů, abychom navrátili nervový systém do stavu klidu a připravili se na relaxaci. Je vhodná pro všechny, kteří hledají odpočinek po náročném dni a jemnější cvičení pro doplnění energie.

 

KUNDALINI MEDITACE

Meditace, která se nejlépe provádí v podvečer. V první polovine se prostředníctvím třesení a tance uvolní energie kdekoli byla potlačována či zablokovaná. Pak může energie proudit a být transformována do radosti. Ve druhé polovině meditace se v těle vytvoří prostor pro lehké proudení energii a nastane blažené ticho. Kundalini meditace je skvělým způsobem odreagování se a oproštění od starostí na konci dne.

CVIČENÍ PRO MAMINKY ZA PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ

Můžete se těšit na nepříliš klidné, ale o to
více radostnější cvičení.
Maminky cvičí a děti (0-4 r. ) si hrají, nebo cvičí taky.
Pro děti je připravena spousta hraček, knížek a hlavně setkání s novými kamarády.

Každý si najde to své.

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ

Lekce vycházejí z jógy, vývojové kineziologie a pilates. Jsou zaměřeny na nácvik dýchání, posilnění potřebných partií, navnímání pánevního dna a relaxaci. 

Cvičení  je velmi prospešné v těhotenství. Pomáha, aby se žena přes všechny změny spojené s těhotenstvím cítila ve svém těle sebejistě. To vše, co je prospešné i ke krásnému porodu.

 

bottom of page